Čtvrtek, 28 března, 2024
finance
DomůPR článek3 jednoduché kroky pro tvorbu vlastního webu

3 jednoduché kroky pro tvorbu vlastního webu

Hodily by se vám vlastní webové stránky, ale nevíte, jak je vytvořit? Napadlo by vás, že nemusíte umět programovat ani k ruce nepotřebujete zkušeného grafika? S naším návodem to zvládne svépomocí úplně každý. Přesvědčte se sami.

  1. Jak vytvořit web s vlastní doménou? Nejdřív se zamyslete nad názvem

Ze všeho nejdříve se zamyslete nad jménem, který ponese vaše doména – název, pod kterým se budou vaše webové stránky uživatelům zobrazovat. S vymýšlením nespěchejte a dejte si záležet.

  • Vaše doména by měla být snadno zapamatovatelná. Při vymýšlení názvu se inspirujte třeba názvem vaší firmy nebo klíčovými slovy, které souvisí s vaším podnikáním.
  • Ideálně název vybírejte z jednoslovných variant. Pakliže potřebujete mít v doméně dvouslovný název, pište jej raději bez spojovníku. Vyhnete se tomu, že ho váš návštěvník zapomene vepsat a na stránky se tak nedostane. Případně doporučujeme zaregistrovat obě varianty domény – jak se spojovníkem, tak bez něj.
  • Výběr koncovky domény závisí na lokalitě, ve které podnikáte. Kromě české koncovky .cz můžete zvolit třeba evropskou .eu či mezinárodní .com.
  • Zkontrolujte, že vaše vysněná doména ještě není obsazená.
  • Po registraci domény si poznamenejte, kdy bude potřeba prodloužit její platnost.

Tip: Doménu můžete zakoupit společně s webhostingem – prostorem, na který budou vaše nové webové stránky umístěny. Zpravidla tak ušetříte jak na doméně, tak na webhostingu. Pokud je součástí balíčku i redakční systém, ve kterém své stránky rovnou vytváříte, máte takřka vyhráno. O nic víc se nemusíte starat a můžete se rovnou pustit do tvorby webu.

Mějte na paměti, že výběr domény zpočátku ovlivňuje pozici vašeho webu v internetových vyhledávačích. Pro jistotu její název zkuste zkonzultovat se SEO specialistou.

  1. Váš web potřebuje jednoduché, ale pevné základy. Vyzkoušejte třeba WordPress

Pro tvorbu vlastního webu nemusíte být zkušený programátor. Existuje řada nástrojů, které tvorbu webových stránek maximálně usnadní i úplnému laikovi. Jedním z nich je třeba oblíbený redakční systém WordPress. Ten si stáhnete a nainstalujete. Jednoduše si vyberete vzhled svého webu z knihovny šablon – spousta z nich je k dispozici bezplatně. To ale není jediná výhoda WordPressu:

  • Nic neplatíte ani za stažení, instalaci či používání aplikace.
  • K mání je řada tzv. pluginů vylepšení a doplňků. Využít můžete třeba automatické skrývání spamů v komentářích nebo přidání kontaktního formuláře.
  • Vaše webové stránky budou takzvaně responzivní. To znamená, že se budou správně zobrazovat jak při prohlížení v počítači, tak na telefonu či v tabletu.

Tip: Znáte to: Neštěstí po horách nechodí. Hodit se vám proto může plugin s názvem WP Database Backup. Tento šikovný doplněk se stará o pravidelnou zálohu vašeho WordPressu. Nemusíte se tak obávat ztráty svých nastavení, obrázků ani textů.

  1. Váš vlastní web si zaslouží obsah, který vás odliší od konkurence

Už víte, o čem budete psát? To je dobře. Avšak nezapomeňte na web umístit i údaje, které jsou ze zákona povinné. Umístěte je ideálně do sekce Kontakty, případně i do patičky webu:

  • jméno živnostníka nebo firmy,
  • místo podnikání či sídlo společnosti,
  • IČO/DIČ
  • údaje o zapsání v obchodním rejstříku, a to včetně spisové značky.

Nyní přichází na řadu ta zábavnější část – tvorba obsahu, který vaše publikum zaujme a který zajistí, že se na váš web budou lidé rádi vracet. Kromě ceníku či otevírací doby provozovny vsaďte i na informace, které udělají vaše stránky o něco osobnější:

  • Vyhráli jste nějakou soutěž nebo získali zajímavý certifikát? Váš web je ideálním místem, na kterém se můžete svými úspěchy pochlubit.
  • Příběhy prodávají. Klidně se podělte třeba o historii firmy. Nebuďte příliš strojení, naopak – komunikujte ke svému publiku přirozeně. Uvidíte, že to ocení.
  • Přidejte na web pěkné recenze (nikoliv však vymyšlené), případně fotografie z realizací. Velice dobře fungují třeba fotky Před a Po.

Tip: Tvorba textů na webové stránky je samostatná disciplína. Texty, které mají šmrnc, zajistí vašemu podnikání více zákazníků. Internetové stránky jsou navíc vaše největší vizitka. Proto klidně oslovte odborníka, který se tvorbou webových textů zabývá – copywritera.

Nezapomeňte své webové stránky připravit pro vyhledávače. Právě díky zobrazování vašeho webu ve výsledcích vyhledávání se o vás dozvědí vaši potenciální zákazníci. Optimalizaci pro vyhledávače se říká „SEO“ a pomoci vám s ní může zkušený SEO specialista.

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img